News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

gimnastica ritmica arad

După trei zile de concentrare la maxim din partea participantelor la Campionatul Naţional de gimnastică ritmică s-a ajuns să se decidă şi campioanele. Vă alăturăm mai jos rezultatele finale ale concursului.

Categoria a III -a Cerc

1 FILIORIANU ANA LUIZA CS Olimpia Bucuresti 6.900 8.300 8.350 23.550
2 DUNARINTIU IOANA CS Olimpia Bucuresti 6.500 8.000 7.950 22.450
3 VERDES ANDREEA CSS Anghel Saligny Iasi 6.500 7.950 7.900 22.35

Categoria a II-a Individual Compus

1.VALEANU DIANA CSS Resita 23.113 24.125 23.900 23.300 94.438
2. PAVEL DIANA CSS Anghel Saligny Iasi 23.600 23.150 23.750 23.775 94.275
3. ZOICA ADINA CSM Arad 22.450 22.675 20.875 22.250 88.250

Categoria Senioare Cerc

Mai citeste si:  O NOUĂ MEDALIE PENTRU ȘAHUL ARĂDEAN !

1. PISCUPESCU ALEXANDRA CS Olimpia Bucuresti 9.625 9.550 9.600 28.775
2. CHIRIAC STEFANIA CSM Arad 8.600 8.800 8.600 26.000
3. TEOCAN ADRIANA CS Olimpia Bucuresti 8.325 8.750 8.700 25.775

Categoria Senioare Minge

1. PISCUPESCU ALEXANDRA CS Olimpia Bucuresti 9.700 9.400 9.550 28.650
2. ANTON ANDRADA CSU Oradea 8.000 8.600 8.800 25.400
3. CHIRIAC STEFANIA CSM Arad 7.350 8.700 8.850 24.900

Categoria Senioare Măciuci

1. PISCUPESCU ALEXANDRA CS Olimpia Bucuresti 9.300 9.100 9.150 27.550
2. ANTON ANDRADA CSU Oradea 8.400 8.750 9.100 26.250
3. TEOCAN ADRIANA CS Olimpia Bucuresti 8.050 8.450 8.400 24.900

Catgoria Senioare Panglică

1. PISCUPESCU ALEXANDRA CSOlimpia Bucuresti 9.450 9.350 9.400 28.200
2. CHIRIAC STEFANIA CSM Arad 8.700 8.350 8.450 25.500
3. TEOCAN ADRIANA CSOlimpia Bucuresti 8.225 8.300 8.550 25.075a

Mai citeste si:  FRF și UNICEF: Împreună, o echipă pentru copii!

Categoria Senioare Individual Compus

1. PISCUPESCU ALEXANDRA CS Olimpia Bucuresti 28.775 28.650 27.550 28.200 113.175
2. CHIRIAC STEFANIA CSM Arad 26.000 24.900 24.650 25.500 101.050
3. TEOCAN ADRIANA CS Olimpia Bucuresti 25.775 24.375 24.900 25.075 100.125

Categoria a III -a Minge

1. FILIORIANU ANA LUIZA CS Olimpia Bucuresti 7.100 8.350 8.450 23.900
2. POPA STEFANA CSS Anghel Saligny Iasi 5.775 8.000 7.850 21.625
3. LUPU CORINA CS Olimpia Bucuresti 6.100 7.700 7.700 21.500

Categoria a II -a Minge

1. . VALEANU DIANA CSS Resita 7.375 8.400 8.350 24.125
2 PAVEL DIANA CSS Anghel Saligny Iasi 6.500 8.350 8.300 23.150
3. ZOICA ADINA CSM Arad 6.725 7.900 8.050 22.675

Mai citeste si:  UTA se aduna la inceput de an (VIDEOREPORTAJ)

Categoria a II-a Măciuci

1. VALEANU DIANA CSS Resita 7.000 8.350 8.550 23.900
2. PAVEL DIANA CSS Anghel Saligny Iasi 7.150 8.350 8.250 23.750
3. STOG LORENA CSM Arad 6.200 8.000 7.950 22.150

Categoria a II-a Panglică

1. PAVEL DIANA CSS Anghel Saligny Iasi 6.825 8.650 8.300 23.775 Q
2. VALEANU DIANA CSS Resita 6.800 8.200 8.300 23.300 Q
3. ZOICA ADINA CSM Arad 6.350 7.900 8.000 22.250

(Sursa:sportularadean.info)

Watch live streaming video from sportsinro at livestream.com

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *