News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

Please follow and like us:
Pin Share

Astazi a avut loc etapa numarurl 29 a Ligii 4 in care defapt s-a stabilit, putem spune aproape definitiv, ierarhia care va fi si la sfarsitul sezonului. Toti ochii au fost atintiti asupra meciului Crisul Chisineu Cris-Aqua Vest, unde pe langa ca meciul a inceput cu 15 minute intarziere, a fost de un adevarat dramatism. Pretentiile oaspetilor au fost referitor la starea vestiarelor, ceea ce a dus la intarzierea partidei, iar dupa scorul de 1-0 pentru sofroneni gazdele au ratat in minutul 80 un 11 m. Victoria cu 1-2 a Soimilor din Pincota in fata celor de la Satu Nou deschide drumul echipei lui Piros la promovarea mult visata. In rest sa amintim razbunarea lui Gigi Camenita in fata celor din Ineu, inca se pare ca mai sunt litigii financiare, si sa nu uitam punctul scos de Frontiera Curtici in fata si pe terenul ocupantei locul 3, Semlecana Semlac.

CS Ineu – Victoria Zăbrani 0-3

Păulișana Păuliș – Șoimii Tauț 1-2

Crișul Chișineu Criș – Aqua Vest Șofronea 0-1

Unirea Sîntana – Progresul Pecica 3-2

Viitorul Satu Nou – Șoimii Pîncota 1-2

FC Sînleani – UTA II 0-4

Șiriana Șiria – Voința Mailat 1-0

Semlecana Semlac – Frontiera Curtici 2-2

Banatul Sînnicolau Mic – Unirea Șeitin 3-0 (f.j.).