News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

Dublul Ruse/Cristian a câștigat finala de la ITF Arad Dublul Ruse/Cristian a câștigat finala de la ITF Arad
Please follow and like us:
Pin Share

Astazi, a avut loc finala de dublu feminin a turneului ITF Arad, desfășurat pe terenurile de zgură ale bazei Activ și dotat cu premii în valoare de 10.000 de dolari. Finala s-a disputat intre perechile Gabriela Ruse/Jaqueline Cristiano și Andrea Ghitescu/Katarina Stresnakova. Primul set s-a încheiat cu victoria cuplului romanesc Ruse/Cristiano,  scor 6-3. Setul secund a început cu un avantaj pentru perechea Ghitescu/Stresnakova, au condus cu 2-0 dar au fost egalate 3-3. În final favoritele Gabriela Ruse și Jaqueline Cristian au câștigat setul cu scorul de 6-4 fiind noile campioane ITF Arad. Ca o paranteza Gabriela Ruse a fost nominalizată ca și Miss ITF ARAD, trofeu acordat de presa arădeană celei mai frumoase jucătoare.