News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

Handbalistii aradeni nu au reusit sa tina piept jucatorilor din Fagaras doar prima repriza, cand intradevar la pauza am condus cu 17-16. Inceputul reprizei secunde a fost catastrofal, aradenii reusind in primele 15 minute sa inscrie doar de doua ori, timp in care cel putin 6 minute au fost penalizari pentru oaspeti. Inacceptabila apararea baietilor nostrii care au luat goluri in situatie de avantaj numeric, culmea fiind un gol primit de situatie 6 aradeni contra 4 fagaraseni. Nu putem emite pretentii de promovare inca, mai trebuie lucrat si la fizic si la mental pentru a putea spera intr-o echipa de prima liga. Ganitura aliniată: Jurj – Albu 5, Grigoraş, Bodonea 1, Avram 5, Hanc 4, Cojocaru 6. Rezerve: Stârparu, Stoian – Ilin, Bulgariu, Papuc, Dermendjin 2, Gabor 2, Gaie, Acea 4. Rezumatul partidei si interviuri:

Mai citeste si:  „Jucătorii serioşi nu pun piciorul cu Sebiş sau Gloria”