News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

Dacă în penultima partidă din acest an, ICIM Univ.”Vasile Goldiş” a reuşit să învigă Alexandria, iată că şi în ultimul meci din 2011, galben-albastrele reuşesc să iasă învingătoare.

De data aceasta “galben albastrele”au învins în deplasare Rapidul, scor final 81-44(18-18, 28-8, 22-9, 16-9. După primele 5 minute de joc arădencele conduceau cu scorul de 9-2, iar cu doar câteva minute înainte de primul sfert aveau încă avantaj pe tabela de scor 18-13, dar rapidistele au revenit în forţă, reuşind pe finalul sfertului unu egalarea 18-18.

Gazdele încep bine sfertul doi, reuşind să ia pentru prima dată conducerea, 21-18, dar ICIM-ul revine şi preia conducerea la pauza mare, având un avantaj de 17 puncte, scor 43-26. În celelalte două sferturi care au urmat, rezervele introduse în teren de către tehnicianul Dan Moraru şi-au făcut din plin datoria , partida încheindu-se cu victoria arădencelor, scor 81-44.

Cu această partidă se încheie şi prima parte a sezonului, ICIM-ul rămâne categoric în lupta pentru locul doi.

Au evoluat:

RapidUngureanu 12 (1×3), Bejan 11, Pavel 5 (1×3), Vlad 5 (1×3), Burlakova 3 (1×3), Hurmuz 2, Perţa 2, Constantin 2, Ionescu 2.

ICIM: Green 16 (2×3), Campbell 12, Moraru 11 (2×3), Brosovszky 10 (2×3), Mjlovanovic 8, Graham 7, Nagy 6, Grădinaru 6 (1×3), Toma 5.

Mai citeste si:  Drumul Arad-Seleus va fi reabilitat de catre Consiliul Judetean Arad