"Micul pilot" la karting

Sport 29 septembrie 2010 admin 0

Please follow and like us:
Pin Share

Un grup de 14 copii, cu vârstele cuprinse între 5 şi 14 ani, au participat la prima ediţie a competiţiei de karting „Micul Pilot”, organizată de Christian Businessmen prin Divizia „Karting 4 you”. Concursul a avut loc sâmbăta trecută, începând cu ora 10, pe pista de karting amenajată în parcarea complexului comercial „Armonia” din Arad. Concurenţii au fost împărţii în două grupe. În grupa mică, primul loc a fost câştigat de Gabor Vereş, Lucian Foitoş s-a clasat al doilea iar David Bodo a ocupat locul trei. În grupa mare, competiţia a fost câştigată de Robert Ciobanu, urmat de Gheorghe Mei Roşu şi, pe locul trei, de Sebastian Gherman. A fost acordat şi un premiu de popularitate, pentru Marian Vereşezan, a precizat Gheorghe Furde, organizatorul competiţiei. „Divizia de karting a Christian Businessmen şi-a propus să organizeze şi alte competiţii pentru a face cât mai cunoscut acest spectaculos sport tehnic, în special în rândul tinerilor. Îi invităm pe toţi amatorii de karting la pista noastră, deschisă acum în parcarea complexului „Armonia”, unde oferim cele mai bune condiţii pentru practicarea kartingului de agrement”, a declarat Samuel Adrian Caba, preşedintele Christian Businessmen.