Stiri si reportaje din judetul Arad

Please follow and like us:
Pin Share

newsarad stiri arad

Sâmbătă a avut loc ultima etapă a Campionatului Naţional de lupte greco-romane, destinată juniorilor. Competiţia a fost găzduită de  sala de sport a liceului “Sabin Drăgoi” şi a fost în întregime dominată de tinerii luptători ai clubului CS Astra. Astfel din cele 8 categorii ale competitiei  vagonarii au câştigat 6 categorii,  totalizând 75 de puncte. Câştigătorii arădeni sunt Dorin Pârvan, Alex Ianţoc, Iulian Grăjdan, Sebastian Agrigoroşoaei, Adrian Dumangiu si Vali Ştefan. Din lotul arădean, pregătit de antrenorul emerit Spiridon Stanciu, au mai făcut parte Cristian Logoş, Mihai Tacu, Florin Wenţel, Emanuel Balaj si Daniel Scutelnicu, care au reuşit să obţină locuri pe podium, fiind o promisiune pentru viitorul clubului. Etapa a contat pentru calificarea la turneul final, ce va avea loc pe data de 16 şi 17 noiembrie la Arad, unde vor participa cele mai bune şase echipe. Pe lângă luptătorii arădeni, la turneul final, vor mai fi prezenţi sportivi de la CSM Rădăuţi, LPS Botoşani, CSM Slatina, CS Rapid şi Delta Tulcea.