News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

UTA şi FC Argeş se ciocnesc în duelul fostelor campioane UTA şi FC Argeş se ciocnesc în duelul fostelor campioane

Fostele campioane ale României, UTA şi FC Argeş, se ciocnesc la Şiria, în ultima etapă a turului Ligii a II-a.

Ajunse în anonimat în actuala stagiune, după o prestaţie dezamăgitoare, cele două formaţii încearcă să mai şteargă impresia negativă lăsată în această toamnă.

E mai ales cazul UTA-ei, care din candidată la promovare, a ajuns să tremure în zona de subsol a clasamentului, unde s-a aflat la un moment dat chiar pe loc retrogradabil.

„Roş-albii” promit, însă, să evadeze cât mai repede din partea a doua a clasamentului, iar o victorie în faţa argeşenilor e obligatorie, mai ales că UTA are doar o victorie acasă, şi aceea obţinută în faţa codaşei Miroslava.

Mai citeste si:  Gala Sportului Arădean!

O veste bună pentru Cristi Todea e că îi va avea la dispoziţie, pentru prima oară într-un meci pe teren propriu, pe ambii atacanţi, Florea şi Curtuiuş, cei doi fiind decisivi în multe rânduri.

Singurul absent e Păcurar, suspendat, în rest lotul fiind valid. Meciul e programat sâmbătă, la matineu şi nu va fi televizat.

Liga a II-a, etapa a 19-a (ultima a turului):

Miroslava – Ripensia, vineri, ora 14

Balotești – Mioveni, sâmbătă, ora 11

Afumați – Clinceni, sâmbătă, ora 11

Satu Mare – Târgoviște, sâmbătă, ora 11

UTA – FC Argeș, sâmbătă, ora 11

Suceava – Luceafărul, sâmbătă, ora 11

Pandurii – Brăila, sâmbătă, ora 11

Mai citeste si:  Ponta: Am finalizat plângerea penală împotriva lui Băsescu, o semnăm cu toţii

ASU Poli – Târgu Mureș, sâmbătă, ora 12 (Digi Sport 1)

Călăraşi – Metaloglobus, sâmbătă, ora 12

Hermannstadt – Snagov, sâmbătă, ora 14 (Digi Sport 1)

Balotești – Mioveni, duminică, ora 14.

Clasament

1.Călărași 18 12 4 2 35-15 40

2.Hermannstadt 17 12 4 1 29-9 40

3.Târgoviște 18 10 6 2 39-9 36

4.Clinceni 18 9 5 4 30-23 32

5.Târgu Mureș 18 9 4 5 38-28 31

6.Afumați 18 9 4 5 21-13 31

7.ASU Poli 18 9 3 6 24-20 30

8.Snagov 18 7 5 6 16-13 26

9.FC Argeș 18 6 7 5 20-15 25

10.Mioveni 17 6 5 6 25-24 23

11.Ripensia 18 5 6 7 36-23 21

12.UTA 18 5 6 7 24-24 21

13.Satu Mare 18 6 2 10 18-30 20

14.Metaloglobus 18 5 4 9 17-26 19

15.Brăila 18 4 5 9 40-39 17

Mai citeste si:  Concert extraordinar Grigore Leşe

16.Pandurii 18 3 8 7 23-28 17

17.Luceafărul 18 4 5 9 24-31 17

18.Balotești 18 4 5 9 23-36 17

19.Suceava 18 4 2 12 12-59 14

20.Miroslava 18 3 4 11 16-45 13

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *