![A SUSTRAS SCULE ELECTRICE PENTRU CONSTRUCTII DINTR-O GHERETA](https://www.newsarad.ro/wp-content/uploads/2015/09/unelte-furate-640x300.jpg)
![A SUSTRAS SCULE ELECTRICE PENTRU CONSTRUCTII DINTR-O GHERETA](https://www.newsarad.ro/wp-content/uploads/2015/09/unelte-furate-750x350.jpg)
Poliţiştii Secţiei nr. 1 Poliţie Vlaicu au identificat ieri un adolescent, bănuit de comiterea unui furt de pe raza cartierului Aurel Vlaicu, faptă rămasă iniţial cu autori necunoscuţi.
Din cercetările efectuate s-a stabilit că, în noaptea de 14/15 septembrie a.c., adolescentul, de 15 ani, din Arad, ar fi pătruns prin efracţie într-o gheretă aparţinând unei societăţi comerciale, situată pe Calea Aurel Vlaicu, din municipiu, de unde ar fi sustras scule electrice pentru construcţii în valoare de aproximativ 500 de lei.
Prejudiciul cauzat a fost recuperat, cel în cauză fiind cercetat sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat.
No comments so far.
Be first to leave comment below.