![Cod portocaliu de furtuni în județul Arad, începând cu ora 18](https://www.newsarad.ro/wp-content/uploads/2015/08/furtuna-ploaie-umbrela-640x300.jpg)
![Cod portocaliu de furtuni în județul Arad, începând cu ora 18](https://www.newsarad.ro/wp-content/uploads/2015/08/furtuna-ploaie-umbrela-750x350.jpg)
Cod portocaliu de furtuni în județul Arad, începând cu ora 18
LocalUltimele stiri 18 august 2020 admin 0
Administrația Națională de Meteorologie a emis un cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată, cantități de apă însemnate pentru județul Arad, interval de valabilitate: 18 august, ora 18:00 – 19 august, ora 13:00.
În intervalul menționat, în Banat, Crișana, vestul Transilvaniei și al Olteniei, vor fi averse torențiale, descărcări electrice, vijelii și grindină. Cantitățile de apă vor depăși 30…40 l/mp și, pe arii restrânse, 50…70 l/mp.
No comments so far.
Be first to leave comment below.