![FCC Baschet Arad se desparte de antrenorul Dejan Mudresa!](https://www.newsarad.ro/wp-content/uploads/2019/11/mudresa-588x300.jpg)
![FCC Baschet Arad se desparte de antrenorul Dejan Mudresa!](https://www.newsarad.ro/wp-content/uploads/2019/11/mudresa-588x350.jpg)
Dejan Mudresa și FCC Baschet Arad au ajuns, aseară, la un acord privind rezilierea, pe cale amiabilă, a relațiilor contractuale valabile pentru sezonul 2019-2020.
Bilanțul sârbului Dejan Mudresa pe banca Aradului s-a încheiat cu două victorii și două înfrângeri în actualul sezon din baschetul feminin românesc. 3 este locul ocupat de galben-albastre în clasamentul Grupei de Vest, sub formațiile din Satu Mare și Cluj-Napoca.
Interimatul pe banca tehnică va fi preluat de profesorul Dan Moraru, alături de secundul Cristian Bondor. Conducerea clubului arădean va căuta în următoarea perioadă o soluție pentru postul de antrenor principal al FCC Baschet Arad. (baschetarad.ro)
No comments so far.
Be first to leave comment below.