![Modernizări la Școala Gimnazială Nr.2 din Pecica](https://www.newsarad.ro/wp-content/uploads/2022/01/scoala-modernizare-640x300.jpg)
![Modernizări la Școala Gimnazială Nr.2 din Pecica](https://www.newsarad.ro/wp-content/uploads/2022/01/scoala-modernizare-750x350.jpg)
Modernizări la Școala Gimnazială Nr.2 din Pecica
LocalUltimele stiri 28 ianuarie 2022 admin 0
Școala Gimnazială nr. 2 din Pecica a intrat într-un proces de modernizare. Mai exact, subsolul clădirii, nefolosit în prezent, va primi o față nouă. Aici vor exista câteva săli care îi vor putea găzdui pe elevi, după cum ne spune primarul Petru Antal, capacitatea școlii fiind astfel mărită.
„Proiectul de modernizare completă a clădirii principale a Școlii Gimnaziale nr. 2 ne permite să amenajăm noi spații pentru elevi”, a declarat primarul Antal.
„Subsolul din partea stângă, nefolosit de decenii, este în curs de modernizare, iar soluțiile alese de proiectant vor oferi o atmosferă aparte pentru desfășurarea diverselor activități extracurriculare, precum și programe de după-masă pentru elevii școlii”, a dezvăluit edilul șef din Pecica, aflat în vizită pe șantier, câteva din viitoarele posibile utilizări ale sălilor noi din școală.
No comments so far.
Be first to leave comment below.