News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

Şcoala „Avram Iancu” a câştigat Cupa „Moş Crăciun” Şcoala „Avram Iancu” a câştigat Cupa „Moş Crăciun”
Please follow and like us:
Pin Share

În organizarea Asociaţiei Judeţene de Fotbal, Inspectoratului Şcolar Judeţean şi a Universităţii Aurel Vlaicu, în sala „UAV-Mihai Botez” s-a desfăşurat a 13-a ediţie a Cupei „Moş Crăciun” la minifotbal, întrecere rezervată elevilor din clasele 0-4, din mediul urban şi rural. 18 echipe s-au aliniat la startul acestei ultime acţiuni a anului inclusă în calendarul manifestărilor: „Arad – 120 de ani de fotbal în România”.

Podiumul competiției a arătat astfel: 1.Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Arad (prof. Radu George); 2. Şcoala Gimnazială Livada (prof. Stelian Stoiu); 3. Şcoala Gimnazială „Aurel Vlaicu” Arad (prof. Flavius Stoica).

Festivitatea de premiere a fost oficiată de prof. univ. dr. Ramona Lile, rectorul UAV; prof. Rodica Lucian, inspector de specialitate ISJ şi Adrian Lucaci, preşedinte AJF, toţi participanţii fiind recompensaţi cu diplome, medalii, cupe şi dulciuri.