![UN TRANSPORT ILEGAL DE LEMNE A FOST DEPISTAT DE POLITISTII DE FRONTIERA](https://www.newsarad.ro/wp-content/uploads/2015/12/Transport-lemne-de-foc-Cer1-640x300.jpg)
![UN TRANSPORT ILEGAL DE LEMNE A FOST DEPISTAT DE POLITISTII DE FRONTIERA](https://www.newsarad.ro/wp-content/uploads/2015/12/Transport-lemne-de-foc-Cer1-750x350.jpg)
Polițiștii Biroului de Combatere Delicte Silvice împreună cu reprezentanți ai Direcției Silvice Arad, au desfășurat ieri o acțiune pe linia combaterii transportului ilegal de material lemnos.
În cadrul acestei activități, polițiștii au depistat și oprit ieri în trafic, în zona Punctului de Trecere a Frontierei Nădlac, un bărbat, de 35 de ani, din Săvârșin, în timp ce transporta cu un autovehicul aproximativ 5,5 metri cubi de material lemnos din specia cer, fără a deține aviz de însoțire a mărfii.
Întreaga cantitate de material lemnos a fost ridicată în vederea confiscării, bărbatul fiind sancționat contravențional conform legii 171/2010 cu amendă în valoare de 3.000 de lei.
No comments so far.
Be first to leave comment below.