News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

Unde se pot depune cererile pentru acordarea ajutorului la încălzire în Arad Unde se pot depune cererile pentru acordarea ajutorului la încălzire în Arad
Please follow and like us:

Referitor la acordarea ajutoarelor băneşti pentru încălzirea locuinţelor pe perioada sezonului rece noiembrie 2019 – martie 2020, conform O.U.G. nr. 70/2011, cu modificările şi completările ulterioare, facem cunoscut următoarele:

 Centrul nr. 1

pentru acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor – Locaţie – Arad, P- ţa Plevnei nr. 1. Telefon: 0257/282777.

Cartiere arondate: Centru (B-dul Revoluţiei, de la P-ţa Romană până la Gară şi străzile adiacente), Aradul Nou, Sânicolaul Mic, Subcetate, Mureşel, Grădişte, Cartierul Funcţionarilor.                                                                 

         Înmânarea cererilor către beneficiarii pentru încălzirea locuinţei cu energie termică se va face de la casieriile CET Arad, iar pentru beneficiarii a căror încălzire a locuinţei se face cu energie electrică, gaze naturale, respectiv cu lemne, cărbuni, combustibili petrolieri se va face de la Centrele de preluare a cererilor începând cu data de 14.10.2019.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie electrică se va desfăşura doar la Centrul nr. 2, situat în Arad, Calea Radnei, nr. 250.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie termică, gaze naturale, lemne, cărbuni combustibili petrolieri se va desfăşura în ordinea străzilor şi a zilelor enumerate mai jos, de luni până joi între orele 800 – 1700 și vineri între orele 800 – 1400 , după cum urmează:

 

DATA DEPUNERIIORAR STRĂZI
14.10.2019800 – 1700 Academia Teologică, Aleea Azuga, Aleea Răsăritului, Achile, Aleea Romanţei, Ardealului, Armoniei, Aviator Georgescu, Arinului, Alexandrescu Grigore, Alexandru Ioan, Alecsandri Vasile, Arcaşilor, Avrig, Andrenyi Karoly, Agârbiceanu Ion, Aron Cotruş, Aleea Făget

 

15.10.2019800 – 1700 Banu Mărăcine, Bela Bartok, Bariţiu Gheorghe, Bihorului, Blajului, Blanduziei, Bobocilor, Bradului, Brînduşei, Brătianu I.C., Blaga Lucian, Bălcescu Nicolae, Băncilă Octav, Balint Simion, Basarab I, Berzei, Banatului, Bănescu Florin, Botiş Teodor
16.10.2019800 – 1700 Bagdazar, Babeş Vicenţiu, Barabaş Bela, Bobâlna, Bolintineanu Dimitrie, Boemiei, Bicaz, Borlea, Buciumului, Bogrea Vasile, Calea Timişorii, Cîmpul Florilor, Căpşunilor, Caransebeş, Castanilor, Castor, Catedralei.
17.10.2019800 – 1700 Ceahlău, Ceaikovski, Cedrului, Chendi Ilarie, Cezar, Cibinului, Clopotului, Cetăţii, Cehov, Coasei, Caragiale I.L., Câmpia Turzii, Cobzei, Cărpinişan Romulus, Ceontea Teodor
18.10.2019800 – 1400 Coloniştilor, Colţişor, Cometei, Comunarzilor, Constituţiei, Coşbuc George, Corabiei, Cozia, Crângului, Crasna, Crişan, Cloşca, Cunţan Maria, Calea Victoriei
21.10.2019800 – 1700 Miron Costin, Corneliu Coposu, Cristal, Dacilor, B-dul Decebal, Desseanu, Deltei, Diaconul Coresi, Diamant, Cantemir Dimitrie, Diogene, Dragomir Nelu Aristide, Dragu Stan, Drăgoi Sabin, 1 Decembrie,
22.10.2019800  – 1700 Deleanu Budai Ioan, Duiliu Zamfirescu, Dogarilor, Doinei, Doinaş Augustin Ştefan, Densuşianu Nicolae, Egalităţii, Endre Ady, Episcopiei, Eminescu Mihai, Eftimiu Victor, Flacăra.
23.10.2019800  – 1700 Gheorghe Popa de Teiuş, Fătu C.I., Florilor, Frumoasă, Feleacului, Economului, Eroul Necunoscut, Ficusului, Frunzei, Furnicii, Gelu, General Dragalina
24.10.2019800– 1700 Gogol Nicolae, Gojdu Emanoil, Gladiolelor, Grădina Poştei, General Vasile Milea, Gurban Constantin, Guttenbrunn A.M.,  Georgescu Ion, Ghibu Onisifor, Goldiş Vasile, Gyula Salacaz.
25.10.2019800 – 1400 Gustav Augustini, Gergely Csiki, Ghiba Birta Elena, Gladiator, Gorunului, Gavra Alexandru, Grâului, Grigorescu Nicolae, Grozescu Iulian, Gutuilor
28.10.2018800 – 1700 Haica Sava, Horia, Haiducilor, Hector, Hodoş Constanţa, Hunedoarei, Heim Domokoş, Hortensia, Horga Nicolae, Iancu Jianu, Ivireanul Antim, Infanteriei,  Ipătescu Ana, Iosif Ştefan Octavian, Iasomiei
29.10.2019800 – 1700 Kuncz Aladar, Luca Laurenţiu, Ludwig Roth Ştefan, Labirint, Lazăr Gheorghe, Lengyel Iosif, Loga Diaconovici C., Lucreţia, Lacu Alexandru, Lazăr Augustin, Lugojului, Lenau Nicolaus, Lucernei, Luminii, Măcieşului, Macului, Magheran, Marte, Splaiul Mureşului.
30.10.2019800 – 1700 Maniu Iuliu, Mărăşeşti, Marşieu Iustin, Mărţişor, Memorandului, Merişor, Meţianu, Micşunelelor, Mierlei, 9 Mai, Mureşan Iacob, Mătăsari, Meseriei, Mihăilescu Rene Ştefan, Moţilor, Movilei, Mureşan Ioan Gheorghe, Mureşanu Andrei
31.10.2019800 – 1700 Minea Ilie, Monţia Emil, Milcov, Miraj, Molidului, Moraviei, Moşilor, Mucius Scaevola, Muncii, Moga Voievod, Moricz Z. Moşoiu Traian, Militarilor, Minulescu, Mărcuş Mihai, Mariş Teodor, Minişan Cornel
01.11.2019800 – 1400 Nalbei, Negruzzi C., Neculce, Nucului, Nufăr, Necula Vasile, Octavian Goga, Ovidiu, Odobescu, Ogorului, Miorenescu Caius, Moldovan Ioan
04.11.2019800 – 1700 Olimpiadei, Oradea, Ostaşului, Orient, Orion, Orşova, Pandurilor, Panselei, Paris, Păcăteanu Teodor, Păcii, Panait Cerna, Partizanilor, Petalelor, Pompei, Popa Eugen
05.11.2019800 – 1700 Părului, Pavelescu Cincinat, Paşcani, Paul Chinezul, Pincio I.P., Petreanu Coriolan, Pelicanului, Pescăruş, Petru Pipoş, Petru Rareş, Petuniei, Pinului, Popa Şapcă, Porumbiţei, Porumbului, Posada, Preparandiei, Prislop.
06.11.2019800 – 1700 Privighetoarei, Prunului, Păpădiei, Patria, Pescarilor, Piersicilor, Plugarilor, Postavului, P-ţa Avram Iancu, P-ţa Bibici Margareta, P-ţa Eroilor, P-ţa Caius Iacob, Pârvan Vasile.
07.11.2019800 – 1700

 

P-ţa Plevnei, P-ţa Luther, P-ţa 13 Martiri, P-ţa Mihai Viteazul, P-ţa Arenei, P-ţa Pompierilor, P-ţa Drapelului, P-ţa Sârbească, P-ţa Olimp, P-ţa George Enescu, P-ţa Gara Aradul Nou, P-ţa Mică, P-ţa Mozart, P-ţa Gării, P-ţa Spitalului, Radu de la Afumaţi, Rândunicii, Războieni, Răzvan.
08.11.2019800 – 1400 Russo Alecu, Romanilor, Râşnov, Redutei, Robăneşti, Românului, Romei, Rozelor, Romaniţei, Robu Ioan, Rahovei, B-dul Revoluţiei, Salcâmului, Salontei, Sinagogei, Şirianu I.R., Szantai Ludovic.
11.11.2019800 – 1700 Sibii Dorel, Sebeşului, Slavici Ioan, Suciu Ioan, Sinaia, Spartacus, Spicului, Smeurei, Şoimului, Sălcuţa, Sava Ioan, Santinelei, Satelit, Scurtă, Sever Secula
12.11.2019800 – 1700 Spătarul Borcea, Splaiul Toth Sandor, Şt. Cicio Pop, Ştefan cel Mare, Steagului, Salciei, Ştefu Nicolae, Sion Gheorge, Şelari, Semenicului, Şerban Gheorghe, Şincai Gheorghe, Someşului, Stănescu Mircea, Sulina,
13.11.2019800 – 1700 Splaiul G. Praporgescu, Tarafului, Timotei Cipariu, Tismana, Titan, Tribunul Buteanu, Tekelia Sava, Toporaş, Târgovişte, Troiei
14.11.2019800 – 1700 Trenului, Teodoroiu Ecaterina, Tocilescu Grigore, Transilvaniei, Tribunul Axente, Tribunul Dobra, Tulnic, Udrea, Unirii, Tabacovici Milan, Turturicii, Trompetei, Vlad Alexandru.
15.11.2019800 – 1400 Vezuviu, Voltaire, Vidra, Vidu Ioan, Vişinului, Vântului, Vuia Traian, Vărădiei, Viitorului, Vladimirescu Tudor, Weitzer, Xenopol, Zărandului, Zimandului Cale, Zimbrului, Zoltan Farmati, Zdrenjanin, Zarie Ştefan.

webeditor

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.