News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

Please follow and like us:
Pin Share

UTA a câştigat cu destule emoţii derby-ul local cu ACU Arad, la capătul unui meci dominat în întregime de alb-roşii. Partida a fost una modestă, în care fotbaliştii de la ACU nu au avut altă treabă decât să se apere cu înverşunare, în timp de UTA s-a dovedit ineficientă în atac. Totuşi, putea fi 1-0 încă din prima repriză, dar arbitrul i-a refuzat lui Ţucudean un gol valabil, pe motiv de fault la portar. Suporterii UTA-ei au avut de aşteptat până în minutul 88 ca să se bucure de victorie, aceasta fiind adusă de Ţucudean (foto), care a reluat cu capul o centrare venită din lovitură liberă. În urma meciului din această seară UTA a urcat pe poziţia a treia în clasament, cu 13 puncte, în timp ce ACU Arad ocupă locul opt.