News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

Sala de jocuri „E. Prokopecz” a Clubului Sportiv Municipal a fost, sâmbătă, o gazdă primitoare pentru jurnaliştii arădeni, care s-au duelat în cadrul celei de-a doua ediţii a Cupei Presei la tenis de masă.

Sub supravegherea antrenoarei Magdalena Leszay şi a reprezentantei DSJ Arad, Liliana Nica, cei 22 de participanţi au încins confruntări interesante, pentru premiile puse în joc de Selgros, dar şi pentru orgoliu. Anela Freer (Tenisfan) s-a dovedit cea mai în formă, în ultimul act câştigând cu scorul de 3-2 disputa cu Răzvan Meszar (Ar-Polis). Bronzul a revenit lui Felix Ghergar (Sportsin), care a dispus în finala mică de Cosmin Trif (Măsura).

La feminin, podiumul a fost completat de către două fete din garnitura de început a ziarului nostru: Diana Rotar-Toader (News-ar) şi Cristina Puşcaş (Arad Expres). Ceilalţi reprezentanţii ai Inform Media au avut următoarele clasări: AdrianHărţău (Jurnal Arădean), locul IX, Dan Lazăr (Arad Expres), locul X, Ciprian Maliţa (Arad Expres) şi Daniel Scridon (Jurnal Arădean), (grupa 13-16), iar Călin Petrescu (grupa 17-22).

Mai citeste si:  "Nu vom semna niciun act şi nu ne vom ralia la niciun demers care duce la pierderea identităţii UTA

La începutul lunii februarie, jurnaliştii arădeni îşi dau întâlnire sub panouri, pentru a treia ediţie a Cupei Presei la baschet, primele două revenind reprezentanţilor Arad Expres (sală, februarie 2010) şi celor de la Expo Arad (aer liber, august 2010).

CUPA PRESEI LA TENIS DE MASĂ – EDIŢIA A II-A

GRUPA I
1. Meszar; 2. Toduţa; 3. Hărţău; 4. Lazăr; 5. Creţu
GRUPA II
1. Trif; 2. Nicoară; 3. Scridon; 4. D. Toader; 5. O. Toader; Puşcaş
GRUPA III
1. Ghergar; 2. Hamza; 3. Maliţa; 4. Boros; 5. Petrescu
GRUPA IV
1. Freer; 2. Pintea; 3. Herţa; 4. Salveţiu; 5. Moga; 6. Rotar
* primii doi clasaţi s-au calificat în sferturi; locurile 3 şi 4 în grupa 9-16.

Mai citeste si:  A murit „POLI”. De ce să ne bucurăm?

GRUPA 1-8

Sferturi: Meszar – Hamza 2-0; Trif – Pintea 2-1; Ghergar – Toduţa 2-0; Freer –Nicoară 2-1
Semifinale: Meszar – Trif 2-0; Freer – Ghergar 2-0.
Finala mică: Ghergar – Trif 2-1
Finala mare: Freer – Meszar 3-2

GRUPA 9-16

Sferturi: Hărţău – Boros 2-0; Salveţiu – Scridon 2-0; Lazăr – Maliţa 2-1; Herţa – D. Toader 2-
Semifinale: Hărţău – Salveţiu 2-0; Lazăr – Herţa 2-
Finala mică: Herţa – Salveţiu 2-1
Finala mare: Hărţău – Lazăr 2-

CLASAMENT FINAL

1. Anela Freer (Tenisfan)
2. Răzvan Meszar (Ar-Polis)
3. Felix Ghergar (Sportsin)
4. Cosmin Trif (Măsura)
5-8 Dan Nicoară (West TV)
Ioan Hamza (Telesprot)
Dacian Toduţa (Sport Arad)
Adrian Pintea (Sportsin)
9. Adrian Hărţău (Jurnal Arădean)
10. Dan Lazăr (Arad Expres)
11. Marius Herţa (Sportsin)
12. Dragoş Slaveţiu (Sport Arad)
13-16 Ciprian Maliţa (Arad Expres)
Daniel Scridon (Jurnal Arădean)
Diana Rotar – Toader (News-ar)
Attila Boros (News-ar)
17-22 Călin Moga (Sportsin)
Cristina Puşcaş (Arad Expres)
Orlando Toader (News-ar)
Andrei Creţu (West Tv)
Angel Rotar (West TV)
Călin Petrescu (Aradon)

Mai citeste si:  Liceul Pedagogic şi CN „E. Ghiba-Birta” sunt campioanele Aradului la baschet feminin, respectiv masculin, în cadrul Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar

CLASAMENT FEMININ

1. Anela Freer (Tenisfan)
2. Diana Rotar – Toader (News-ar)
3. Cristina Puşcaş (Arad Expres)

bmxro

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *