News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

newsarad stiri arad

Scrutinul de duminica a lamurit deja primarii care isi vor lua sau recastiga primariile pentru urmatorii patru ani. Iata lista acestora:

Arad –  Gheorghe Falcă – MC-L;
Chişineu Criş – Gheorghe Burdan – USL;
Curtici – Nicolae A. Aniţei – MC-L;
Ineu – Călin Abrudan – USL;
Lipova – Mircea Jichici – USL;
Nădlac – Vasile Ciceac – MC-L;
Pecica – Petru Antal – MC-L;
Pâncota –  Josif Retter – MC-L;
Sântana – Daniel Tomuţa – USL;
Sebiş- Gheorghe Feieş – MC-L;
Almaş- Teodor Avram- MC-L;
Apateu- Aurel Bondor – MC-L;
Archiş – Nicolae Valea – USL;
Bata- Ion Micurescu – MC-L;
Beliu-  Pavel Ţica – MC-L;
Birchiş – Ioan Guţu – MC-L;
Bârsa- Avram Ciev – MC-L;
Bocsig- Florin Ciul – MC-L;
Brazii- Ioan Vesa – USL;
Buteni- Petronel Mărcuţ – USL;
Cărand- Pavel Cialma – MC-L;
Cermei  Ioan Daniel Vesa – MC-L;
Chisindia – Ionel Paşca – MC-L;
Conop – Petrică Moldovan – MC-L;
Covăsânţ- Traian Balint – MC-L;
Craiva – Ioan Bercea – USL;
Dezna – Ovidiu Neaga – USL;
Dieci-  Liviu Traian Burta – USL;
Dorobanţi- Vicenţiu Almaşi – UDMR;
Felnac – Corneliu Selegean – MC-L;
Frumuşeni –  Reginald Andronic – MC-L;
Fântânele –  Emil Otlăcan – USL;
Ghioroc- Corneliu Popi – USL;
Grăniceri – Claudiu Bătrânuţ – USL;
Gurahonţ- Ana Moţica – USL;
Hălmagiu- Adrian Ţoca – MC-L;
Hălmăgel- Mihaela Banci – USL;
Hăşmaş – Cornel Popa – MC-L;
Igneşti- Dorel Urs – USL;
Iratoşu – Attila Papp – UDMR;
Livada – Militon Şerb –  MC-L;
Macea – Ioan Mercea – USL;
Mişca – Tiberiu Haas –  UDMR
Moneasa- Nuţu Herbei – USL;
Olari- Ştefan Muscă – USL;
Păuliş –  Petru Nicoară – MC-L;
Socodor – Ioan Jura – USL;
Şagu – Emilia Brăneţ – MC-L;
Şeitin- Mircea Totorean – MC-L;
Şepreuş- Simion Incicău – MC-L;
Şicula- Aurel Radiţa – MC-L;
Şilindia- Mariş Rovin – MC-L;
Şimand-  Florin Dema – USL;
Peregu Mare- Emeric Kovacs – UDMR;
Petriş – Han Zian Burza – MC-L
Pilu- Lucian Drăgan – MC-L;
Pleşcuţa- Viorel Groza – MC-L;
Săvârşin – Ioan Vodicean – USL;
Secusigiu-Ilie Cheşa – MC-L;
Seleuş- Cristian Branc – USL;
Semlac –Letiţa Stoian – MC-L;
Sintea Mare –  Valentin Erdos – UDMR;
Siria- Valentin Bot – MC-L;
Şiştarovăţ –  Dorel Jurjescu- USL;
Şofronea- Ioan Babău- USL;
Tauţ-Gheorghe Pleş – MC-L;
Târnova – Florin Farcaşiu – USL;
Ususău- Florin Ţole – independent
Vărădia de Mureş- Mircea Micle – MC-L;
Vinga – Cosmin Negrei – USL;
Vladimirescu – Ioan Crişan – USL;
Zăbrani- Marian Toader – MC-L;
Zerind-  Alexandru Şimandi – MC-L;
Zimandu Nou – Dorel Vidran – USL;
Zărand – Ioan Moţ – USL.

Mai citeste si:  Minciuna PDL are picioare scurte: nu vrea să consulte arădenii cu privire la desființarea județului Arad!

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *