News Arad

Stiri si reportaje din judetul Arad

ROMANIA S-A CALIFICAT IN SEMIFINALELE CAMPIONATULUI MONDIAL DE HANDBAL FEMININ DUPA UN MECI DRAMATIC. AU FOST NEVOIE DE PRELUNGIRI! ROMANIA S-A CALIFICAT IN SEMIFINALELE CAMPIONATULUI MONDIAL DE HANDBAL FEMININ DUPA UN MECI DRAMATIC. AU FOST NEVOIE DE PRELUNGIRI!

Naţionala feminină de handbal a României s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca, după ce a învins echipa gazdă cu scorul de 31-30 (13-10, 27-27), la capătul prelungirilor, miercuri seara, la Herning, în sferturile de finală.

La sfârșitul timpului regulamentar scorul era 27-27 după ce Cristina Neagu a ratat o lovitură de la 7 metri cu o secundă înaintea finalului. Au urmat două repriye de 5 minute de prelungiri iar Ada Nechita a marcat golul victoriei cu trei secunde înainte de terminarea reprizei. Danemarca pierde oportunitatea de a juca în semifinalele competiției, ca țară gazdă, iar Romania va juca contra Norvegiei, un meci dificil.

La terminarea partidei Cristina Neagu a fost desemnată jucătoarea meciului. foto:rtv.net

Mai citeste si:  UN BARBAT S-A ALES CU DOSAR PENAL PENTRU BRACONAJ PISCICOL